Z podwórka na bieżnie !!!

Słoneczna Reda przywitała organizatorów i uczestników ogólnopolskiej akcji „Orlen z podwórka na bieżnie 2021”.Akcja ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży sportu jako sposobu spędzania wolnego czasu, a Reda znalazła się w gronie 10 miast gdzie wydarzenie się odbyło.

15 września na stadionie lekkoatletycznym MOSiR-u w Redzie licznie stawili się adepci lekkoatletyki-prawie 450 młodych sportowców z klas IV-VI redzkich szkół podstawowych. Przywitali ich utytułowani lekkoatleci: Sebastian Chmara, halowy mistrz Europy i halowy mistrz Świata w siedmioboju oraz Paweł Januszewski ,mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, głównego organizatora wydarzenia. Honory domu pełnili dyrektor redzkiego MOSiR-u Jerzy Conradi, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Łukasz Kamiński oraz przewodniczący komisji sportu w Redzie Leszek Hebel.

Po przywitaniu uczestników i wspólnej rozgrzewce w programie znalazły się biegi sprinterskie, płotkarskie i sztafetowe oraz wspólny bieg integracyjny na 600m.Rwalizacja sportowa przeplatała się z występami artystycznymi i zabawami rekreacyjnymi. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe statuetki, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

To druga już impreza tego typu w Redzie, a patrząc po frekwencji i zadowoleniu dzieci na pewno nie ostatnia!

Organizatorami akcji są: PKN ORLEN, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Wychowania przez Sport.

Poniżej galeria zdjęć (autor Michał Kaczmarek)

Comments are closed.