Home Aktualności Z podwórka na bieżnie !!!

Z podwórka na bieżnie !!!

0

Słoneczna Reda przywitała organizatorów i uczestników ogólnopolskiej akcji „Orlen z podwórka na bieżnie 2021”.Akcja ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży sportu jako sposobu spędzania wolnego czasu, a Reda znalazła się w gronie 10 miast gdzie wydarzenie się odbyło.

15 września na stadionie lekkoatletycznym MOSiR-u w Redzie licznie stawili się adepci lekkoatletyki-prawie 450 młodych sportowców z klas IV-VI redzkich szkół podstawowych. Przywitali ich utytułowani lekkoatleci: Sebastian Chmara, halowy mistrz Europy i halowy mistrz Świata w siedmioboju oraz Paweł Januszewski ,mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, głównego organizatora wydarzenia. Honory domu pełnili dyrektor redzkiego MOSiR-u Jerzy Conradi, Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Łukasz Kamiński oraz przewodniczący komisji sportu w Redzie Leszek Hebel.

Po przywitaniu uczestników i wspólnej rozgrzewce w programie znalazły się biegi sprinterskie, płotkarskie i sztafetowe oraz wspólny bieg integracyjny na 600m.Rwalizacja sportowa przeplatała się z występami artystycznymi i zabawami rekreacyjnymi. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe statuetki, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

To druga już impreza tego typu w Redzie, a patrząc po frekwencji i zadowoleniu dzieci na pewno nie ostatnia!

Organizatorami akcji są: PKN ORLEN, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Wychowania przez Sport.

Poniżej galeria zdjęć (autor Michał Kaczmarek)

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Aktualności
 

Zobacz też

Biegi dziecięce

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się nam przeprowadzić drugą edycję listo…