Home Sport Zimowe Grand Prix w biegach na 5 km

Zimowe Grand Prix w biegach na 5 km

 

Zimowe Grand Prix na 5 km jest kolejną propozycją dla biegaczy z terenu Redy i okolic. Cykl składa się z 3 biegów (październik, listopad, grudzień). Zakończenie Grand Prix kończy się Biegiem Mikołajów ulicami Redy w grudniu podczas ostatniego biegu.

Tak było w 2018 roku :

Wszystko co dobre, szybko się kończy! Za nami trzeci i za razem finałowy etap Zimowego Grand Prix Redy. Zawodników w sobotę przywitała prawdziwa zimowe aura. Do rywalizacji stanęło 145 osób, których większą część stanowili zawodnicy Runeda oraz Kreft Team, które do samego końca rywalizowały o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Drużyna UKS Jedynka Reda walczyła naprawdę dzielnie o wygraną,w tym roku przypadła jej trzecie miejsce .Drugie miejsce zajęła drużyna Kreft Team,a zwycięski puchar i nagroda za pierwsze miejsce powędrowało do zespołu Runeda. Dziękujemy za pomoc wszystkim ,którzy przyczynili się do tak dobrej i miłej organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy Starostwu  Wejherowskiemu oraz Urządowi Miasta w Redzie ,które wsparły finansowo imprezę  w postaci nagród i pucharów na zakończenie cyklu.

Na olbrzymie brawa zasługuje postawa uczniów SP4 w Redzie,która panujących nie korzystnych warunków pogodowych pojawiła się na starcie III etapu. Wszyscy ci modzi zawodnicy pokazali siłe i ogromna motywacje do walki. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc przy organizacji biegu dla dzieci. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne za co jako organizatorzy DZIĘKUJEMY i cieszymy się że rosną kolejni biegacze z naszego regionu.

Nagrody,puchary i pamiątkowe statuetki wręczali radni miasta Redy.
Wśród Pań najszybsza okazała się Bożena Maciejewska, która niewiele wyprzedziła Martynę Nikel oraz Annę Baldygę.
Pośród Panów z dużą przewagą wygrał Łukasz Skiba. Kolejne miejsca zajęli Michał Piekarski oraz Rafał Pionk.
W oczekiwaniu na wyniki całego cyklu Grand Prix, na zawodników czekały ciepłe posiłki: kiełbaski serwowane przez Św. Mikołaja oraz kawa, herbata i barszcz. Czekały również słodkie upominki dla najmłodszych.
Po dokładnym zliczeniu wyników z trzech etapów, komisja ogłosiła wyniki całego cyklu Grand Prix, które przedstawiamy poniżej:

Kobiety Open:
1. Anna Baldyga
2. Magdalena Roraf
3. Marzena Janik

Kobiety 0-29:
1. Dominika Kankowska
2. Natalia Molenda
3. Karolina Dończyk

Kobiety 30-39:
1. Justyna Kankowska
2. Kamila Wegner
3. Marzena Hincka

Kobiety 40-49:
1. Anna Żabiełowicz
2. Mirosława Halman

Mężczyźni Open:
1. Rafał Pionk
2. Łukasz Kreft
3. Bartek Matusiak

Mężczyźni 0-29:
1. Oliwier Baran
2. Paweł Cybula
3. Marcin Kołodziejski

Mężczyźni 30-39:
1. Mateusz Raszewski
2. Karol Bruchmann
3. Tomasz Oberzig

Mężczyźni 40-49:
1. Maciej Cichoń
2. Maciej Król
3. Józef Baran

Mężczyźni 50+:
1. Krzysztof Szajerka

Klasyfikacja Drużynowa:

1.RUNEDA

2.KREFT TEAM

3.UKS JEDYNKA REDA