Home Promowane Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców

0

16641056_1221832001219777_2329503975873596335_n

W dniu 16.02.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Redzie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców. Były to pierwsze w historii tego typu zawody w powiecie wejherowskim, które były także eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędą się 24.02.2017 roku w Gdańsku. W rywalizacji wzięły udział zespoły reprezentujące powiat: lęborski, kartuski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt, jak i chłopców została Szkoła Podstawowa w Baninie, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Zmagania tych najmłodszych adeptów sportu były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych emocji oraz wrażeń zgromadzonym na hali kibicom. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie rywalizacji zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Wozniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Redzie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

Dziewczęta:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Baninie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie (Maja Domżalska, Marta Jagodzińska, Wiktoria Kondrat, Kornelia Mareczko, Olena Płocka, Zuzanna Stanny, Wiktoria Stefańska, Marta Urbanowicz, Sara Warpas, Weronika Wicka, Daria Zdyb, opiekun zespołu – Natalia Miziarska)

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Redkowicach

Chłopcy:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Baninie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie (Patryk Domaszek, Kacper Hertha, Mateusz Ryband, Miłosz Modzelewski, Mateusz Sabisz, Bartłomiej Soska, Maksymilian Staniszewski, Marceli Śmielak, Mateusz Tessmar, opiekun zespołu – Agnieszka Gomułka i Anita Namiotko)

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Promowane
 

Zobacz też

Sportowy Luty 2021 z MOSiR Reda

Zapraszamy do aktywności fizycznej z MOSiR Reda! Poniżej prezentujmy plakat z informacjami…