Home Aktualności Podsumowanie ferii na sportowo 2020 z MOSiR Reda.

Podsumowanie ferii na sportowo 2020 z MOSiR Reda.

0

Ferie zimowe za nami. W tym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie przygotował dla mieszkańców różne sportowe atrakcje. Odbywały się miedzy innymi zimowe  biegi, sportowe dni w Twojej szkole, zajęcia fitness, turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych oraz kategorii OPEN, a także zajęcia z tenisa ziemnego.

Sportowe dni w twojej szkole, były to dni kiedy dzieci miały możliwość spędzenia czasu w sportowej atmosferze uczestnicząc w  wyścigach, torach przeszkód oraz różnych grach zespołowych. Zajęcia te odbywały się w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku  w godzinach 10.00-12.30.

Zajęcia fitness – Dla dzieci oraz dorosłych przygotowane były treningi fitness, które odbywały się na sali widowiskowo-kulturowej. Zajęcia prowadzone były przez Panią Izabelę Mielcarek. Zabawa przy muzyce, gimnastyka połączona z tańcem to elementy, które każde dziecko i dorosły uwielbia.

Zajęcia Judo i samoobrona –  Wtorkowe i czwartkowe popołudnia dzieci spędzały na zajęciach judo. Prowadzącym warsztaty był Pan Michał Kaczmarek, który od wielu lat szkoli najmłodszych. Każde zajęcia sprawiają, że uczestnicy poprzez zabawę uczą się sztuki walki powstałej w Japonii oraz poznają tajniki samoobrony.

Baśka Kaszubska – Wtorkowe wieczory w sali widowiskowej redzkiego MOSiRu przebiegają pod znakiem Baśki Kaszubskiej. Jest to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Kaszubach. Na rozgrywki cyklicznie uczęszczają pasjonaci z Redy i okolic.

W biegach zimowych dzieci biegały na trzech dystansach 400, 800 i 1200 metrów. Rywalizacja była bardzo zacięta a dzieci z uśmiechem na twarzy wbiegały na linię mety. Każdy z uczestników biorących udział w zawodach otrzymał sportowy gadżet oraz medal ufundowany przez  MOSiR Reda.

Zajęcia z tenisa ziemnego – 13 i 14 stycznia, wtedy to doświadczony trener tenisa ziemnego Pan Andrzej Degórski prowadził zajęcia dla wszystkich chętnych chcących szkolić swoje umiejętności. Dzięki podziałowi na uczestników początkujących i zaawansowanych była możliwość ciekawszej i sprzyjającej rozwojowi rywalizacji

Turniej  piłki siatkowej

Dnia 17.01.2020r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie rozegrano turniej piłki siatkowej w ramach ferii zimowych. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Na najlepsze 3 zespoły czekały puchary oraz medale. Do rozgrywek zgłosiło się 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Najlepsze dwie drużyny spośród grup awansowały do półfinałów.  Następnie rozegrano finał oraz mecz o 3 miejsce. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań oraz skład drużyny zwycięskiej i zdjęcia z turnieju.

Skład zwycięzców

Bafana Bafana : Mateusz Barra, Paweł Białk, Krzysztof Marzejon, Karol Kulas, Przemysław Rumkowski, Dawid Rybandt

Finał :

Bafana Bafana – Jak to fejn se skłodo 2-0 (21: 19;21:13)

Mecz o 3 miejsce :

Aktywne Kosakowo – Matrix 2-0 (21:17;21:16)

Półfinały :

Bafana Bafana – Matrix  2-0 (21:10;21:10)

Jak to fejn se skłodo – Aktywne Kosakowo 2-0 (21:18;21:16)

Faza grupowa :

Turniej piłki nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych

Dnia 25.01.2020 od godziny 14.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią odbył się turniej piłkarski z okazji ferii zimowych. W turnieju mogli wziąć udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Do rozgrywek zgłosiło się 18 uczestników, których podzielono na 3-osobowe składy. Mecze zostały  rozegrane w systemie każdy z każdym oraz rewanż. Na zakończenie wszystkim zawodnikom wręczono przygotowane przez MOSiR Reda pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Poniżej prezentujemy wyniki spotkań bez klasyfikacji końcowej oraz zdjęcia z turnieju.

Turniej Piłki Nożnej

Dnia 26.01.2020 r. na Orliku odbył się turniej, który zakończył akcje „Ferie na sportowo z MOSiR Reda”. Do turnieju zgłosiło się 7 ekip.  Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do półfinału, a trzecie miejsce grało o V miejsce w całym turnieju. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Wśród uczestników mogliśmy zobaczy zawodników reprezentujących nasze redzkie kluby.

Poniżej wyniki w grupach oraz fazie pucharowej:

Finał :

Fc Po Nalewce – Rekosmos 1- 0

Mecz o 3 miejsce :

MOSiR i Przyjaciele – Redzkie Orły 3 – 3 (k.3 – 1)

Mecz o 5 miejsce

El Chapo – Alischabab 0 – 5

Półfinały

MOSiR i Przyjaciele – Fc Po Nalewce 0 – 0 (k.0 – 2)

Redzkie Orły – Rekosmos 0 – 2

Faza grupowa

Oprócz tych wydarzeń na mieszkańców czekała też szeroka gama bezpłatnych zajęć, które prowadzone są cyklicznie. Ich dokładny harmonogram i rozpiska znajduje się na stronie internetowej www.mosir.reda.pl.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Aktualności
 

Zobacz też

Zapraszamy na Finał XXIV Amatorskich Tenisowych Mistrzostw Polski w Rodzinnych Deblach i Mikstach FAMILY Cup 29-30 sierpnia 2020r

Prosimy o zgłoszenia mailowe /kto i w jakiej konkurencji- z inf. o zajętych miejscach &nbs…