Home Aktualności Halowa Lekkoatletyka w wejherowskiej „szóstce” 09.02.2017r

Halowa Lekkoatletyka w wejherowskiej „szóstce” 09.02.2017r

0

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się XV Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 180. zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego.

W ponaddziesięcioletniej historii zawodów na halach sportowych powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich. Na zakończenie zawodów młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Dekoracji medalami dokonali: Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta, Piotr Litwin, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, Andrzej Byczkowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

W biegu na 30 metrówpierwsze miejsce zajęła Paulina Pielak, SP nr 6 w Wejherowie, drugie – Zuzanna Żylna, SP nr 4 w Redzie, trzecie – Wiktoria Bemka – SP w Luzinie. W skok wzwyż zwyciężyła Wiktoria Bemka, SP w Luzinie, drugie miejsce – Zuzanna Neumann, SP nr 3 w Redzie, a trzecie – Antonina Dumańska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi. W skoku w dal z miejsca pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Nastały, SSP w Gościcinie, drugie miejsce – Zuzanna Kwidzińska, SP nr 5, atrzecie – Martyna Jędrzejek, SP w Kębłowie. W pchnięciu piłką lekarską najlepsza okazała się Julia Miler – SSP w Orlu, drugie – Justyna Litwin, SP nr 6 w Wejherowie, a trzecie Kalina Sikorska – SP nr 3 w Redzie. W biegu na 600 metrów pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Górska, SP nr 6 w Wejherowie, drugie – Maja Szymichowska, SP nr 4 w Redzie, a trzecie Magdalena Młodzińska, SP nr 5 w Wejherowie.

Wśród chłopców w biegu na 30 metrów zwyciężył Alan Wawrzyniak – SP nr 1 w Rumi, drugie miejsce – Maciej Zwara, SP nr 4 w Redzie, a trzecie – Filip Behmke, SP nr 2 w Redzie. W skoku wzwyż pierwsze miejsce zajął Mikołaj Mikietyński – SP nr 6 w Wejherowie, drugie – Oskar Tomeczkowski, SP w Luzinie, a trzecie – Filip Angel – SP w Luzinie. W skoku w dal z miejsca zwyciężył Szymon Tobias, SP w Luzinie, drugie miejsce – Błażej Dąbrowski, SP nr 9 w Wejherowie, a trzecie – Kacper Śliżewski, SP nr 6 w Rumi. W pchnięciu piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Maciej Zwara, SP nr 4 w Redzie, drugie – Bartosz Tutkowski, SSP w Gościcinie, trzecie – Przemysław Gronowski, SP w Kębłowie. W biegu na 1000 m zwyciężył Jerzy Zaworski, SP nr 6 w Wejherowie, drugie – Szymon Mera, SP nr 3 w Redzie, a trzecie – Krzysztof Krasowski, SP 1 w Rumi.