Home Aktualności DNI REDY 15-16.06.2019

DNI REDY 15-16.06.2019

1

Redzkie Igrzyska Sportowe

W sobotę od godziny 13.00 do rywalizacji przystąpiło łącznie ponad 80 uczniów z  redzkich podstawówek. Głównym celem zawodów była integracja i dobra zabawa najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Igrzyska odbywały się w dwóch kategoriach : dziewcząt oraz chłopców. W każdej kategorii znajdowało się po 8 drużyn,. Zespoły kolejno od A do H składały się z 5 zawodników. W składach zespołów znajdowali się uczniowie  z różnych redzkich  szkół.  Igrzyska rozpoczęły się wielkim przemarszem uczestników po bieżni lekkoatletycznej. Po przywitaniu młodych sportowców zaczęliśmy rywalizację. Wszyscy biorący udział mieli okazję startować w takich konkurencjach jak : skok w dal (gdzie sumowano skoki wszystkich zawodników z danej drużyny), skoki w workach 5×20 metrów, przeciąganie liny oraz sztafeta 5×100 metrów. Za 1 miejsce przyznawano 6 punktów, 2-5pkt, 3-4pkt, 4-3pkt,  5 i kolejne -2pkt. Warto tutaj podkreślić, że  zawodnicy i zawodniczki z każdego zespołu wcześniej nie mieli szansy razem startować w jednej drużynie. O tym kto do jakiej drużyny trafił decydowało losowanie. Mimo wszystko to nie przeszkodziło, aby zarówno chłopcy jak i dziewczynki z różnych szkół mogli wzajemnie współgrać i dopingować sobie w tym pięknym sportowym wydarzeniu naszego miasta. Nagrody oraz medale wszystkim uczestnikom wręczali m. in. Posłanka na Sejm –  Henryka Krzywonos ;Burmistrz Miasta Reda – Krzysztof Krzemiński, oraz radni naszego miasta. Wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom szkół biorących udział w świętowaniu dnia sportu na obiektach MOSiR-u bardzo mocno dziękujemy  za świetne przygotowanie swoich uczniów do wydarzenia.

Oto wyniki rywalizacji :

Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży – Mini Mundial 2019

O godzinie 15.00 na głównej płycie boiska rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży – Mini Mundial 2019. Organizatorem zawodów była Fundacja „Uśmiech Dziecka Sportowa Jedyneczka”, MOSiR Reda oraz UM Reda. Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych, a frekwencja przy wspaniałej pogodzie miło dopisała. Swoje umiejętności piłkarskie mogli pokazać zarówno chłopcy jak i dziewczynki (reprezentowały drużynę Portugalii), które w finale uległy drużynie Włoch 3:1. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz nagrodę rzeczową. O Klasyfikacja końcowa:

Kategoria 2010 i młodsi:

1m Włochy

2m Portugalia

3m Francja

4m Hiszpania

5m Niemcy

6m Brazylia

7m Szwajcaria

8m Anglia

Kategoria 2007 i młodsi:

1m Niemcy

2m Włochy

3m Portugalia

4m Holandia

Kategoria 2004 i młodsi:

1m Peru

2m Brazylia

3m Argentyna

4m Boliwia

Gala Sportu

Niedziela i godzina  12.30 to czas dla najwybitniejszych Redzkich Sportowców. Wtedy to nasi najlepsi sportowcy z rąk burmistrza miasta otrzymali wyróżnienia , listy gratulacyjne i pamiątkowe nagrody. Bardzo cieszy fakt, iż z roku na rok przybywa osiągnięć i co za tym idzie wzrost poziomu sportowego naszych reprezentantów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nagrodzimy jeszcze więcej utalentowanych sportowców promujących nasze miasto.

Mecz piłkarski o mistrzostwo V ligi

W niedzielę od godziny 13.00 Orlęta Reda na własnym boisku podejmowały zespół Orzeł Trąbki Wielkie. Wynik spotkania już w drugiej minucie gry otworzyli przyjezdni. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania  po bramce Tomasza Stępnia (Orlęta Reda). Do przerwy mieliśmy wynik 1-1. W drugiej części gry wynik nie uległ już zmianie, a zespoły podzieliły się punktami.

Maraton ZUMBY

W Niedzielę od godziny 15.00 na obiekcie MOSIR Reda prowadzony był maraton ZUMBY.  Czyli coś dla kobiet i nie tylko. Zajęcia prowadziła Pani Natalia Król, która w świetny sposób potrafiła zachęcić mieszkańców naszego miasta do wspólnej 2 godzinnej  zabawy. Nauka nowych kroków, wspólne układy i uśmiech to wszystko co mogliśmy podejrzeć i podziwiać podczas maratonu. Wszystkim biorącym udział gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki ZUMBY.

Baśka Kaszubska

16 czerwca podczas Dni Redy odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej. W zmaganiach wzięło udział aż 48 osób.

Rywalizacja toczyła się przy dwunastu stolikach, z których dwie osoby z najwyższą liczbą punktów awansowały do finału. Wyłoniono 24 osoby, które nadal toczyły karciany bój o główną nagrodę, którą był telewizor marki Philips ufundowany przez przewodniczącego Rady Miasta pana Kazimierza Okroja.

Finałowa runda trwała 32 rozdania. Zwycięzcy ze stolików 1-6  rywalizowali między sobą o wygraną. Żeby liczyć się w końcowym rozrachunku trzeba było wygrać przy swoim stoliku i zgromadzić jak największa liczbę małych punktów stolikowych.

Najlepszy okazał się pan Jerzy Stenka, który pokonał rywali w  pierwszej rundzie eliminacyjnej oraz zwyciężył także w drugim etapie. I to pan Jerzy odebrał z rąk Dyrektora MOSiRu Reda pana Jerzego Conradiego nagrodę główną. Drugie miejsce zajął pan Stanisław Czoska, a na trzecim miejscu uplasował się pan Eugeniusz Dampc. Tuż za podium znalazł się pan Jan Lica .Sześciu najlepszych graczy otrzymało nagrody rzeczowe, a zwycięska czwórka pamiątkowe puchary. Każdy z uczestników, który przebrnął pierwszą rundę, otrzymał okolicznościowy medal. Już teraz zapraszamy wszystkich pasjonatów tej gry do zapisów w Redzkiej Lidze Baśki Kaszubskiej, która wystartuje w listopadzie.

Gala MMA / K1

Niedzielne popołudnie i godzina 17.00 to walki w oktagonie i ciężkie boje zawodników. W rywalizacji wzięło udział 14 fajterów co dało łącznie 7 walk. Każda była toczona w 3 rundach po 3 minuty. Nieustępliwość zawodników bardzo dobre przygotowanie do zawodów spowodowało, że 5 pojedynków zostało rozstrzygniętych na punkty,natomiast 2 walki zakończyły się spektakularnymi nokautami.

WYNIKI GALI

FSC1 :

1) MMA 70KG:

MICHAŁ BOROWSKI (Elitarni MMA Oborniki Śląskie) pokonał JAKUB LUBIŃSKI (MMA FURIA Bytów) – ciosy w parterze, 1 runda.

2) MMA 82KG:

KAMIL SMĘTOCH (MMA Fantom Kartuzy) pokonał KEVIN Jachimowski (MMA Team Trójmiasto)- jednogłośna decyzja sędziów.

3) K1 75KG:

TOMASZ Małszycki (Fighter Lębork) pokonał BARTOSZ CIEŚLAK (Elitarni MMA Oborniki Śląskie) – jednogłośna decyzja sędziów.

4)MMA 63KG:

DAWID ZAWITOWSKI (Mighty Bulls Gdynia) pokonał KAMIL TRZCINKA (Baltic Fighters Gdańsk) – jednogłośna decyzja sędziów.

5)MMA 72KG:

JAKUB OWCZAREK (Fight Fabric Challenge Łódź) pokonał MATEUSZ MIOTKE (Fighter Lębork)-jednogłośna decyzja sędziów.

6)K1 73KG:

DANIEL CHLUDZIŃSKI (Champion Gdańsk) pokonał FILIP SADOWSKI (Agoga Gym Lębork) – TKO 1 runda.

7)MMA 84KG:

DANIEL MARCINIAK (Mighty Bulls Gdynia) pokonał ŁUKASZ Kępa (Spartakus Świdwin)-jednogłośna decyzja sędziów.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Aktualności
 

Zobacz też

Trening z taśmami TRX .

Trening z taśmami TRX pozwala na przeprowadzenie wielu ćwiczeń przy użyciu ciężaru własneg…