Home Aktualności Bieg Charytatywny Dla Madzi

Bieg Charytatywny Dla Madzi

0

W niedzielne popołudnie (20 października) w Redzie odbył się charytatywny bieg dla Magdy Groenke, mieszkanki Wejherowa. Biegacze spotkali się w Parku Miejskim, by wesprzeć Magdę, która choruje na raka kości.

Wejherowianka kilka lat temu wygrała walkę z rakiem piersi. Gdy wszystko zaczęło się układać, usłyszała kolejną diagnozę – rak kości, który uderzył w jej organizm ze zdwojoną siłą. Historia Magdy w Internecie odbiła się szerokim echem. W pomoc chorej zaangażowały się tysiące osób, czego efektem był m.in. „wspólny trening” w Wejherowie czy festyn, który odbył się w niedzielę (6 października) w wejherowskim parku.

W zbieraniu środków na leczenie Magdy wzięła udział także Reda. W niedzielę (20 października) w Parku Miejskim obył się charytatywny bieg, w którym udział wzięło ponad 300 osób, w każdym wieku. Podczas imprezy dorośli wystartowali na dystansie trzech kilometrów. Dzieci do 10 roku życia mogły pobiec na odcinku 200 metrów, natomiast dla dzieci starszych przeznaczony był dystans 800 metrów.

– Jesteśmy tu po to by się jednoczyć i nieść pomoc. Ludzie chcą pomagać tylko brakuje im motywacji. Takie typowo sportowe wydarzenia za każdym razem przyciągają bardzo dużą liczbę osób, nie inaczej było tym razem – powiedział kierownik sekcji lekkoatletycznej UKS 1 Reda

– Tego typu akcje wspierają chorych nie tylko finansowo. Widząc, jak dużo osób angażuje się w to, by im pomóc z pewnością łatwiej jest im walczyć. Poprawiamy im w ten sposób także samopoczucie – dodaje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Każdy, kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami biegu byli UKS Jedynka Lekkoatletyka Reda, Urząd Miasta w Redzie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz radnymi Rady Miejskiej.
Relacja została sporządzona przez portal Nadmorski24.pl,a wkrótce pojawi się wideo-relacja na TTM Wejjherowo

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Aktualności
 

Zobacz też

Turniej Piłki Nożnej na zakończenie Ferii 2020

Dnia 26.01.2020 r. na Orliku odbył się turniej ,który zakończył akcje „Ferie na spor…