Home Aktualności Bieg Charytatywny Dla Madzi

Bieg Charytatywny Dla Madzi

0

W niedzielne popołudnie (20 października) w Redzie odbył się charytatywny bieg dla Magdy Groenke, mieszkanki Wejherowa. Biegacze spotkali się w Parku Miejskim, by wesprzeć Magdę, która choruje na raka kości.

Wejherowianka kilka lat temu wygrała walkę z rakiem piersi. Gdy wszystko zaczęło się układać, usłyszała kolejną diagnozę – rak kości, który uderzył w jej organizm ze zdwojoną siłą. Historia Magdy w Internecie odbiła się szerokim echem. W pomoc chorej zaangażowały się tysiące osób, czego efektem był m.in. „wspólny trening” w Wejherowie czy festyn, który odbył się w niedzielę (6 października) w wejherowskim parku.

W zbieraniu środków na leczenie Magdy wzięła udział także Reda. W niedzielę (20 października) w Parku Miejskim obył się charytatywny bieg, w którym udział wzięło ponad 300 osób, w każdym wieku. Podczas imprezy dorośli wystartowali na dystansie trzech kilometrów. Dzieci do 10 roku życia mogły pobiec na odcinku 200 metrów, natomiast dla dzieci starszych przeznaczony był dystans 800 metrów.

– Jesteśmy tu po to by się jednoczyć i nieść pomoc. Ludzie chcą pomagać tylko brakuje im motywacji. Takie typowo sportowe wydarzenia za każdym razem przyciągają bardzo dużą liczbę osób, nie inaczej było tym razem – powiedział kierownik sekcji lekkoatletycznej UKS 1 Reda

– Tego typu akcje wspierają chorych nie tylko finansowo. Widząc, jak dużo osób angażuje się w to, by im pomóc z pewnością łatwiej jest im walczyć. Poprawiamy im w ten sposób także samopoczucie – dodaje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Każdy, kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami biegu byli UKS Jedynka Lekkoatletyka Reda, Urząd Miasta w Redzie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz radnymi Rady Miejskiej.
Relacja została sporządzona przez portal Nadmorski24.pl,a wkrótce pojawi się wideo-relacja na TTM Wejjherowo

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej  Aktualności
 

Zobacz też

Redzka Liga Tenisa 2020-Wyniki

Kolejny tydzień rozgrywek za nami.Tabele powoli się zapełniają, uczestnicy rywalizują do k…